Dog Skyrace Martinky 2023 privítal 60 tímov

Tretí ročník horského behu so psom zorganizoval 30. septembra 2023 tím Fatranský Vĺčko opäť v lyžiarskom stredisku Winter Park Martinky na Martinských holiach.

Horský canicross, ktorý sa tento rok v Turci konal pod titulom „Dog Skyrace Martinky“, je športové podujatie – beh so psom, kde súťažná dvojica človek a pes prekonáva vytýčenú trasu v čo najrýchlejšom čase. Pes musí byť počas celého preteku v pevnom spojení s účastníkom spojený vôdzkou s amortizérom, športovec využíva špeciálny sedák a pes má oblečený postroj na ťahanie.

Podujatia na Martinských holiach sa zúčastnilo 60 dvoj a štvornohých dvojíc, ktorých čakala technicky náročná trasa s dĺžkou 4,6km, vedúca po zjazdovkách lyžiarskeho strediska a turistických chodníkoch. Účastníci sa museli popasovať aj s prevýšením trate +270m. Detskú trasu s dĺžkou 1km absolvovali 4 dievčatá a 2 chlapci do 12 rokov.

Medzi mužmi zvíťazil Ján Mikuš s najlepším časom 17 minút a 23 sekúnd a najrýchlejšou ženou bola Karin Murgašová z domáceho tímu Fatranský Vĺčko s časom 25 minút a 28 sekúnd. Súťažiaci na zavítali do Turca z celého Slovenska aj Českej republiky.

Návštevníci ocenili profesionálnu organizáciu podujatia a krásne prostredie Lúčanskej Malej Fatry s výhľadmi na celú Turčiansku kotlinu. Región Turiec a jeho prírodné bohatstvo získa aj vďaka tomuto podujatiu propagáciu v rámci Slovenska aj za jeho hranicami.

Podujatie bolo realizované s finančným prispením mesta Martin a s finančnou podporou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Turiec.

close icon
info 🔴
Stredisko ZATVORENÉ
zjazdovky

0 / 6

  Vleky a lanovky
snehove podmienky

0 CM

  Výška snehu
doprava

CESTA

  Riadená doprava
doprava

CESTA

  Obojsmerná doprava
snehove retaze

NIE

  Snehové reťaze
pocasie

15 °C

  Počasie
rychlost vetra

11 M/S

  Rýchlosť vetra
webcam

CAM

  Webkamera