Lyžiarske stredisko Martinské hole

Martinské hole alebo jednoducho Martinky, patria k najznámejším lyžiarskym a turistickým centrám na Slovensku. Martinské hole sú zároveň jediným väčším strediskom v Lúčanskej Fatre.

Lúčanská Fatra je juhozápadná časť Malej Fatry. Najvyšší kopec je Veterné s nadmorskou výškou 1440 metrov. Najzaujímavejším vrchom je rozhodne Kľak, ktorý sa nachádza na západnej hranici pohoria. Martinské hole sa nachádzajú nad Martinom, odkiaľ sa sem aj dostanete. Dopravná dostupnosť Martinských holí je výborná, keďže Martin sa nachádza na hlavnom cestnom aj železničnom ťahu na Slovensku.

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v nadmorskej výške 1 150 až 1 456 metrov celkovo ponúka až 11 lyžiarskych zjazdoviek. Podmienky na lyžovanie v areáli sú závislé od počasia, hoci stredisko samozrejme disponuje strojmi na výrobu umelého snehu. To však nestačí na udržiavanie 100% podmienok. Napriek technike je lyžovačka do istej miery závislá na aktuálnom počasí.

Lyžiarske trate radíme do kategórie menej a stredne náročných. To znamená, že lyžovanie v tomto areáli je vhodné ako pre deti, tak pre skúsenejších lyžiarov. Winter Park Martinky rovnako ako väčšina ďalších významných ski centrier funguje aj počas leta. Samozrejme v horúcich letných mesiacov sa skladba ponúkaných služieb radikálne mení. Kým v zime vládne lyžovanie, v lete návštevníci nasadajú spravidla na horské bicykle. Martinky ponúkajú nepreberné množstvo cyklotrás. Martinské hole sú však vyhľadávané aj bežnými turistami či ľuďmi, ktorí majú radi nordic walking či iné adrenalínové aktivity.

V zime sú Martinské hole takisto rajom pre všetkých bežkárov. Desiatky kilometrov upravených bežeckých tratí ročne láka tisíce návštevníkov, ktorí milujú pohodlné prechádzky po prírodne na lyžiach. V lete je tu pre najmenších pripravené aj detské ihrisko.

DOSTUPNÉ SLUŽBY V STREDISKU

Pokiaľ sa vyberiete lyžovať do strediska, môžete si byť istí, že vám tu nebude nič chýbať. Pokiaľ sa rozhodnete zdokonaliť v lyžovaní, trate a skúsení inštruktori sú vám k dispozícii. Dokonca si nemusíte ani kupovať žiadnu výstroj. V areáli nájdete požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. K požičovni lyží patrí aj kvalitný ski servis.

close icon
info 🔴
Stredisko ZATVORENÉ
zjazdovky

0 / 6

  Vleky a lanovky
snehove podmienky

0 CM

  Výška snehu
doprava

CESTA

  Riadená doprava
doprava

CESTA

  Obojsmerná doprava
snehove retaze

NIE

  Snehové reťaze
pocasie

15 °C

  Počasie
rychlost vetra

11 M/S

  Rýchlosť vetra
webcam

CAM

  Webkamera