Winter Park Martinky: Skvelá lyžovačka na skok od Martina

Snehová nádielka posledných dní neobišla ani lyžiarske stredisko Winter Park Martinky, ktoré sa nachádza priamo nad mestom Martin na Martinských holiach.

Winter Park Martinky je známy dostatočným množstvom prírodného snehu. Technicky zasnežovaná je zjazdovka pod 6-sedačkovou lanovkou Flochova. Väčšina zjazdoviek je ľahkých, sú vhodné aj pre malé deti a začiatočníkov. Pre vyznávačov akčnejšej lyžovačky je ideálna zjazdovka Céčko, ktorá je stredne ťažká a väčšinou menej vyťažená.

Stredisko Winter Park Martinky má vybudované plnohodnotné zázemie, sú tu dostatočné parkovacie kapacity, niekoľko bufetov, apres – ski bar, rýchloobslužná reštaurácia v apartmánovom dome Nová Ponorka. Na terase hornej stanice sedačky je fotorámik, kde sa môžete zvečniť so svojimi priateľmi tak, že v pozadí budete mať krásne výhľady na okolité pohoria a a celú Turčiansku kotlinu.

Turniketový systém je modernejší, rýchlejší, má silnejšie antény a teda väčší dosah. Lyžiar si nemusí pri prechode turniketom vyberať skipas z bundy, turniket ho pohodlne zosníma. Systém má niekoľko modulov pripojených priamo na internet, ako napríklad sledovanie počtu najazdených kilometrov a iné štatistiky.

Winter Park Martinky má svojich verných fanúšikov ako medzi mladými ľuďmi, tak aj medzi rodinami s malými deťmi. Mladí ocenia dostatočne široké zjazdovky, Snowboard park a možnosti pre free style lyžovanie. Pre rodiny s malými deťmi je tu detský vlek s malou zjazdovkou, na ktorej môžu rodičia učiť svoje ratolesti lyžovať, prípadne si môžu na pomoc zavolať inštruktora z lyžiarskej školy, ktorá sa v stredisku nachádza.

Možnosti ubytovania v stredisku sú široké. Kvalitné a moderné ubytovanie pre rodiny ponúka napríklad apartmánový dom Nová ponorka. Výhoda tohto ubytovania je, že po rannej káve na terase reštaurácie skočíte rovno do lyžiarok a lyží a ste na zjazdovke. Po lyžovačke sa dá relaxovať v exteriérovej saune v tvare suda, ktorá sa nachádza hneď vedľa apartmánového domu.

Pokiaľ nebudete po lyžovačke ešte príliš unavení, môžete sa vybrať na adrenalínovú nočnú túru na snežniciach alebo skialpinistickú túru na tuleních pásoch. Samozrejme v sprievode skúsených inštruktorov z miestnej lyžiarskej školy. V posledných sezónach sa v stredisku začínajú stále viac zjavovať snowkiteri, pretože horné holé pláne sú ideálne na praktizovanie práve tohto adrenalínového športu – za pomoci vetra lyžovať alebo snowboardovať za kite-om.

close icon
info 🔴
Stredisko ZATVORENÉ
zjazdovky

0 / 6

  Vleky a lanovky
snehove podmienky

0 CM

  Výška snehu
doprava

CESTA

  Riadená doprava
doprava

CESTA

  Obojsmerná doprava
snehove retaze

NIE

  Snehové reťaze
pocasie

15 °C

  Počasie
rychlost vetra

11 M/S

  Rýchlosť vetra
webcam

CAM

  Webkamera