Winter Park Martinky: Skvelá lyžovačka v Malej Fatre

Lyžiarska sezóna 2023/2024 prichádza vďaka priaznivému počasiu aj do Lúčanskej Malej Fatry. Za kvalitnou lyžovačkou na prírodnom snehu a nekonečnými výhľadmi tak nemusíte cestovať ďaleko. Užite si zimnú atmosféru priamo v srdci Slovenska, na Martinských holiach.
Winter Park Martinky, lyžiarske stredisko, ktoré dýcha nefalšovanou zimnou atmosférou a viac než storočnou históriou, sa nachádza v nadmorskej výške 1 150 až 1 456 m n. m. s jedinečným výhľadom na Turčiansku kotlinu a okolité pohoria.

Sneh a stromy s kosodrevinou v tejto oblasti vždy pripomínajú pravú zimnú rozprávku. Vďaka tomu je prostredie a príroda na Martinských holiach garanciou skvelých zážitkov počas lyžovačky na dvanástich zjazdovkách či skialpu po značených turistických trasách.

Napriek dostatku snehu disponuje stredisko aj infraštruktúrou umelého zasnežovania. Práve vďaka mixu prírodného a technického snehu zabezpečujú na Martinských holiach sezónu, ktorá trvá až 125 zasnežených dní v roku. Stredisko Winter Park Martinky má šesť dopravných zariadení, vrátane šesťsedačky, z ktorej si užijete výhľad na Lúčanskú aj Krivánsku Malú Fatru.

Otvorenie lyžiarskej sezóny 2023/2024

Na Martinských holiach je lyžiarska sezóna otvorená od 9. decembra 2023. Po úvodnom víkende plánuje stredisko Winter Park Martinky opäť otvoriť cez víkend (16.-17. december 2023) a následne oznámi prevádzkové dni podľa poveternostných podmienok. Sezónky a skipasy sú dostupné v predaji so zvýhodnenou cenou v elektronickom obchode lyžiarskeho strediska: https://eshop.martinky.com/

Lyžiarske kurzy a teambuildingy

Malých lyžiarov poteší lyžiarska škola, ktorú zabezpečia počas celej sezóny skúsení inštruktori FATRA SKI. Pre školské kurzy je na Martinských holiach prostredie ako stvorené – výuka na Martinských holiach vychádza z overenej rakúskej metodiky. Inštruktori využívajú bezpečný a upravený detský svah a rôzne pomôcky, ktoré výluku nielen uľahčia, ale aj urýchlia a spríjemnia. Základom pri výučbe detí je, aby ich lyžovanie bavilo a nenudili sa.

Kurzy a individuálna výučba lyžovania a snowboardingu sú dostupné aj pre dospelých, vrátane ski servisu alebo zapožičania potrebnej výstroje a vybavenia. Pre skupiny a pracovné kolektívy je pripravený teambuildingový program. Užiť si môžete skialpové a snežnicové túry počas dňa alebo v noci s čelovkami. Pre náročnejších je k dispozícii lavínový kurz pod dohľadom medzinárodných horských sprievodcov UIMLA.

Prostredie ako stvorené na vychádzky

Zimná turistika a skialp na Martinských holiach ponúka nielen fyzickú aktivitu, ale aj duchovné obohatenie. Na vrchole uvidíte celý Turiec alebo dokonca vzdialené špičky Vysokých Tatier. Na webe strediska nájdete prehľadne spracované trasy spolu s opisom a mapkou.

Ak ste fanúšikom adrenalínových športov, môžete si naplánovať prechod zimnou Ferratou HZS. Od decembra do marca zmizne potok a železné laná pod snehom a ľadom. K ich zdolaniu budete potrebovať horolezecké mačky a cepín. Zažite prácu s ferratovou výstrojou aj počas zimy a prekonávajte zasnežené a ľadové steny či vodopády v kaňone Pivovarského potoka, k prechodu vám môžeme odporučiť služby profesionálneho sprievodcu.

Atraktívny program a rodinné nedele

Stredisko Winter Park Martinky realizuje počas zimnej sezóny pravidelný program na svahu aj v Après-ski bare. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na aktivity s animátormi a maskotom veveričkou Martou, ktorý prebieha počas prevádzky lyžiarskeho strediska každú nedeľu od 11:00 do 14:00. Pravidelne udržiavaný a bezplatne dostupný je aj sánkarsky svah pri detskom vleku.

Občerstvenie priamo na svahu

Lyžiarov a turistov čaká široká ponuka občerstvenia v srdci lyžiarskeho strediska. Reštaurácia Nová Ponorka zabezpečuje okrem tradičnej rannej a obedovej ponuky možnosť večerného stravovania na Martinských holiach. Občerstvenie priamo na svahu dopĺňa aj Snack Bar Marta spolu s obľúbeným Après-ski barom.

close icon
info 🔴
Stredisko ZATVORENÉ
zjazdovky

0 / 6

  Vleky a lanovky
snehove podmienky

0 CM

  Výška snehu
doprava

CESTA

  Riadená doprava
doprava

CESTA

  Obojsmerná doprava
snehove retaze

NIE

  Snehové reťaze
pocasie

15 °C

  Počasie
rychlost vetra

11 M/S

  Rýchlosť vetra
webcam

CAM

  Webkamera